Mjekja kanadeze tentoi ta ѕhрëtonte adoleѕhenten që vdiq në akѕident, рa e ditur ѕe ishte vajza e ѕaj

Një mjeke e urgjencës në Kanada, e cila iu përgjigj një aksѕidenti rrugor javën e kaluar, trajtoi ta shpëtonte një adoleshente pa e ditur se ishte vajza e saj. Kur Jayme Erickson arriti në vendin e n gjarjes në një rrugë të akullt në autostradën Alberta, ajo gjeti adoleshenten me lëndime të rënda, të cilat … Read more

Kjo është ujdia sipas BoreII: Serbia nuk lëshon targa ilegale, Kosova nuk i zbaton gjobat

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka dhënë detaje për marrëveshjen që është arritur sot në Bruksel mes kryenegociatorëve nga Kosova dhe Serbia, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq. Borrell, nëpërmjet një njoftimi, ka thënë se sipas marrëveshjes së arritur sonte, Serbia do të ndalojë së lëshuari tabela me denominime të qyteteve të Kosovës, … Read more

Historia e padegjuar, 10 vite pas divorcit kthehet për t’i kërkuar falje ish- vjehrrit: Kjo është arsyeja

Një nga historitë e risjella në “Ka një mesazh për ty”, është rrëqet hëse. Megjithë fundin e dhimbshëm të martesës 10-vjeçare plot sakr ficash eks treme njerëzore, nertila kishte ende diçka të lënë pezull nga e shkuara, ishte marrëdhënia me një nga njerëzit që ajo çmontë më shumë në jetë. Jeta nuk i ka buzëqeshur … Read more

“E kam dëgju shehin t’u thanë ‘Unë jam Zoti këtu dhe kam me ju çu n’xhenet’ (Video)

Këtë javë, emisioni Kojshia Show iu kushtua tarikateve të fesë islame në Kosovë, ku mysafirë ishin, Shejh Dukagjin Shehu nga Tarikati Halveti, Sheh Bedri Osmanollaj nga Tarikati Kadiri dhe Shejh Kujtim Popaj që është agjent i 12 Tarikateve, shkruan Korrespodenti. Në këtë emision, të ftuarit në studio sqaruan për publikun shumë keqkuptime dhe histori të … Read more

“Më kapi për flokësh dhe më puthi në buzë”, arrestohet mësuesi që ngacmoi nxënësen

Policia e Beratit ka arrestuar mësuesin 62-vjeçar Servet Bejo, pasi u denoncua dje nga një emision televiziv se kishte ngacmuar një nxënëse të mitur 14-vjeçe në shkollën 9-vjeçare të fshatit Barç të Skraparit, ku punonte. Mësohet se ai është ndaluar nga efektivët e policisë dhe mbahet në ambientet e Komisariatit të Policisë së Beratit, ku … Read more

Reshje dëbore në veri të vendit/ ARRSH bën pasqyrimin e situatës, devijohet lëvizja e automjeteve

Moti i keq ka sjellë përmbytje dhe probleme në qarkullim në disa prej qyteteve të vendit. Zonat më problematike janë paraqitur në veri të vendit. Reshjet e dëborës kanë zbardhur skajin e veriut, ndërsa ARRSH bën me dije se po punohet për pastrimin në aksin rrugor Tamarë-Vermosh dhe Qafë Thore-Theth. Për momentin në aksin Shkodër-Lezhë … Read more

Shokohen Shehlerët kur pyeten se ‘a i bijnë nuset së pari të ju për t’i provuar” – Ja si përgjigjen

Këtë javë, emisioni Kojshia Show iu kushtua tarikateve të fesë islame në Kosovë, ku mysafirë ishin, Shejh Dukagjin Shehu nga Tarikati Halveti, Sheh Bedri Osmanollaj nga Tarikati Kadiri dhe Shejh Kujtim Popaj që është agjent i 12 Tarikateve, shkruan Korrespodenti. Në këtë emision, të ftuarit në studio sqaruan për publikun shumë keqkuptime dhe histori të … Read more

Vera Myrtaj, shqiptarja që u vra nga ish-burri

Një ngjarje e rëndë u shënua në Itali pasditen e djeshme. Një çift shqiptarësh u gjetën të vdekur. Fillimisht u dyshua se ishte vetëvrasje, por më pas hetimet zbuluan se ata ishin vrarë. Autori i krimit mendohet se është ish-bashkëshorti i gruas, i cili u arratis pas ngjarjes me një makinë. Sipas medieve italiane, mendohet … Read more

Ishte duke shkuar në punë, vdes në aksident të tmerrshëm kadeti i Policisë së Kosovës

Ishte duke shkuar në punë, vdes në aksident të tmerrshëm kadeti i Policisë së Kosovës Një kadet i Policisë së Kosovës, rreth 30-vjeç, ka vdekur në një aksident të rëndë trafiku mëngjesin e sotëm në Jashanicë të Klinës, teksa po shkonte në punë. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin … Read more