A e dini kuptimin e këtij simboli tek pasta e dhëmbëve? Përgjigjja do t’ju habisë

Shumica e produkteve kozmetike sikurse shamponat, shpërlarësit për fytyrë por edhe pastat e dhëmbëve janë të pajisura në pako me një sërë simbolesh.

Njëra që bie në sy është padyshim simboli me një pako gjysmë të hapur dhe aty mund të shfaqet një numër 6M ose 12M, transmeton Telegrafi.

Në këtë rast, 12M i bie që mund ta përdorni produktin brenda 12 muajve pasi ta keni hapur për herë të parë.

Shkronja M në këtë rast konsiston me fjalën muaj.

Pra, ju keni kohë 12 muaj që ta përdorni një produkt të caktuar pasi ta keni hapur atë, ose varësisht se cili numër ju shfaqet në paketim. /Telegrafi/

Related Posts

“Kam parë Erjola Doçin duke bërë s**s”- Roza Lati befason me deklaratën për moderatoren

Moderatorja, Roza Lati ka habitur me deklaratën e saj teksa u ka rrëfyer banorëve të Big Brother Vip, se ka parë prezantuesin Erjola Doçi duke bërë seks….

Si t’i dallojmë sëmundjet e lëkurës?

Sëmundjet e lëkurës janë nga më të ndryshmet, dhe shenja e parë paralajmëruese është shfaqja e shenjave të kafta. Shkaku i paraqitjes së shenjave të kafta mund…

Sëmundjet e lëkurës, mjekët ngrenë alarmin për !

Afrimi i stinës së verës dhe temperaturave të larta, rrit dhe rrezikun e paraqitjes së sëmundjeve të ndryshme të lëkurës të cilat lidhen me qëndrimin e tepërt…

Skandal në shkollën shqipe, mësuesi godet e ofendon rëndë …

Një video tejet shqetësuese është publikuar nga mediat në Shqipëri, ku shihet një mësues i cili i keqtrajton disa nga nxënësit e tij në një klasë mësimore….

U dogj brenda në makinë/ Greku me biznes në Shqipëri

Christos Gialias, biznesmeni 59-vjeçar grek i ekzekutuar mbrëmjen e djeshme në Mandra të Athinës, rezulton pronar biznesi edhe në Shqipëri. Konkretisht në vitin 2007 ai ka themeluar…

Shishe të thyera dhe njolla gjaku brenda e jashtë banesës, çfarë u gjet në dhomën e 81-vjeçarit! Ende mister se si u dhunua i moshuari

Shishe të thyera brenda dhomës dhe njolla gjaku janë gjetur nga uniformat blu brenda e jashtë banesës së 81-vjeçarit, i cili është dhunuar ditën e sotme në…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *