Burri merr diplomën në moshën 95-vjeçare, shkak u bë gruaja e tij e ndjerë

Një 95-vjeçar ka thyer rekord si personi më i vjetër që është diplomuar në Universitetin Kingston.

Dr.David Marjot mposhti një grua 93-vjeçare e cila diplomoi në vitin 1994.

Marjot i cili ka fituar një diplomë master në filozofinë moderne evropiane, tha: “Ishte punë e vështirë. Kujtesa ime nuk është plotësisht ajo që ka qenë, por kam qenë me fat që pata mësues të klasit botëror dhe ishte një përvojë e mahnitshme. Mendoj se është e rëndësishme që gjithmonë të vazhdoni ta sfidoni veten edhe kur jeni të moshuar”.

Ai iu fut Universiteti për të mbajtur mendjen e tij të zënë pas vdekjes së gruas së tij pas 65 vitesh martesë. Dr.Marjot tani po mendon të regjistrohet për një doktoraturë me kohë të pjesshme, të cilën do ta përfundonte në moshën 102 vjeçare, njofton Klankosova.tv.

Dr.Marjotit, i cili jeton në Surrey, iu bashkua djali dhe dhëndri i tij në ceremoninë e diplomimit në Teatrin Rose në Kingston.

Related Posts

“Kam parë Erjola Doçin duke bërë s**s”- Roza Lati befason me deklaratën për moderatoren

Moderatorja, Roza Lati ka habitur me deklaratën e saj teksa u ka rrëfyer banorëve të Big Brother Vip, se ka parë prezantuesin Erjola Doçi duke bërë seks….

Si t’i dallojmë sëmundjet e lëkurës?

Sëmundjet e lëkurës janë nga më të ndryshmet, dhe shenja e parë paralajmëruese është shfaqja e shenjave të kafta. Shkaku i paraqitjes së shenjave të kafta mund…

Sëmundjet e lëkurës, mjekët ngrenë alarmin për !

Afrimi i stinës së verës dhe temperaturave të larta, rrit dhe rrezikun e paraqitjes së sëmundjeve të ndryshme të lëkurës të cilat lidhen me qëndrimin e tepërt…

Skandal në shkollën shqipe, mësuesi godet e ofendon rëndë …

Një video tejet shqetësuese është publikuar nga mediat në Shqipëri, ku shihet një mësues i cili i keqtrajton disa nga nxënësit e tij në një klasë mësimore….

U dogj brenda në makinë/ Greku me biznes në Shqipëri

Christos Gialias, biznesmeni 59-vjeçar grek i ekzekutuar mbrëmjen e djeshme në Mandra të Athinës, rezulton pronar biznesi edhe në Shqipëri. Konkretisht në vitin 2007 ai ka themeluar…

Shishe të thyera dhe njolla gjaku brenda e jashtë banesës, çfarë u gjet në dhomën e 81-vjeçarit! Ende mister se si u dhunua i moshuari

Shishe të thyera brenda dhomës dhe njolla gjaku janë gjetur nga uniformat blu brenda e jashtë banesës së 81-vjeçarit, i cili është dhunuar ditën e sotme në…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *