Krenari e madhe! Këtë se kanë arritur as burra të mëdhenj, dy vajzat shqiptare kanë arritur shumë në Zvicër

Dy kandidatet femra shqiptare, Arbenita Shabani Zejna dhe Anita Islami, kanë fituar në zgjedhjet e 7…

Publikohen pamjet/ E ka bërë me da.shje, ja si ia mori je.tën efek.tivi Klodian Rashës, ai ng.riti duart

A2 ka siguruar pamje nga kamerat e sigurisë që kanë fiksuar momentin kur efe ktivi, Nevaldo…

Vajza shtat.zënë int.ubohet tek “Infektivi”, operohet për Iindje të parakohshme

Vetëm pak ditë pasi një nënë e re me kor.onav.irus humbi jetën teksa solli në jetë…

E FUNDIT/ I larguar disa ditë më parë nga banesa, gjendet i dj.egur një person (Emri)

Është gjetur i dje gur shtetasi Kastriot Kodram 61 vjeç, lindur në Korçë dhe banues në…

U ak.sidentua mbrëmjen e djeshme, shuhet 11 vj.eçari shqiptar

Një ak.sident i rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në rrugën Gjirokastër – Kakavijë, ku një 11…

Zi dhe lot! 16-vjeçari shqiptar humb jetën nga C0VlD/ E zeza nënë dhe i ziu baba

Një 16-vjecar nga Vitia në Kosovë është bërë v ikt i ma më e re në…

Kishte dalë nga shtëpia në mëngjes, por…familja e gjen pa j.etë. O Zot sa e trishtë

Himarë/Informacion paraprak Sot, rreth orës 08:30, në një zonë të pyllëzuar në fshatin Nivicë, Himarë, është…

Marsi rikthen shirat dhe rre.beshet

Sinoptikanët: Ulen temperaturat, probleme në porte Çadrat do të jenë sërish një aksesor i domosdoshëm teksa…

‘E paqartë ku i gjeti paratë për shtëpinë’/ Birn zbardh pasurinë e kryeministrit Edi Rama

Edi Rama është prej tetë vitesh kryeministër i Shqipërisë dhe kërkon një mandat të tretë qeverisës…

Finiq, babë e bir e kishin kthyer shtëpinë në depo ar.mësh

Një 37-vjeçar është arr.estuar dhe babai i tij është shpallur në kërkim, pasi iu janë gjetur…