Djali turpërohet nga prindërit e varfër dhe i kërcënon të gjithë: Do t’iu ther!

Ditën e djeshem JOQ ALBANIA publikoi një apel për ndihmë për familjen Alikaj në fshatin Mashkullore, në Gjirokastër. Në vështirësi të mëdha ekonomike dhe me anëtarë me probleme shën detësore, familja Alikaj kërkoi ndihmën e shqiptarëve. Por pas publikimit të këtij rasti dhe pamjeve të mjerueshme ku jeton familja Alikaj, djali i tyre është turpëruar … Read more

“Dil jashtë, dil jashtë”, peshkaqeni noton krah pushuesve në afërsi të bregut

Një peshkaqen u shfaq papritur në afërsi të bregut të detit në Miami të Floridas, duke tmerruar pushuesit. Në videon e publikuar në rrjetet sociale, peshkaqeni shihet teksa noton lirshëm në mes të njerëzve, të cilët të frikësuar përpiqen të dalin jashtë ujit, ndërsa nga bregu dëgjohen të afërmit e tyre që bërtasin “dil jashtë, … Read more

“I kthen njerëzit në fantazma”/ ALARMI: Po përhapet një virus i ri, shkakton diarre, gjakderdhje dhe…

Sikur mos mjaftonte i nxehti ekstrem me të cilin bota po përballet, është ngritur alarmi për përhapjen e një virusi të rrezikshëm. Sipas mediave ndërkombëtare, ka shpërthyer një virus i pashërueshëm, i cili është pjesë e së njëjtës familje me atë që shkakton Ebolën. Sipas raportimeve, zakonisht merret nga ekspozimi i zgjatur në shpella dhe … Read more