fbpx

Kan.ceri bëri që t’i kë.putej këmba, pjesa tjetër e jetës së tij është histori

Terry Fox është njëri nga ata personat adekuat për t’i motivuar njerëzit e lo.dhur nga jeta.…

Historia e një gruaje që du.roi pa fund

Dita 1 “Sot ai më quajti me përb.uzje ‘lo.pë e shëndoshë’. Por s’ka gjë sepse unë…

Barbados, oferta e rrallë: Një vit punë nga plazhi për të interesuarit!

Njerëzit që punojnë në distancë mund të kenë shansin të zhvendosen në Barbados për një vit,…

​Kinezi shpallet i vd ekur, shfaqet në shtëpi dy muaj më vonë

Kinezi Jiao (43), kur mjekët e shpallën si të vd ekur, u kthyen në shtëpi i…

Pamjet befasuese! Momentet kur një grua lind foshnjën në parking

Një grua në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, solli në jetë foshnjën që mbante…

Rr eziqet e fshehura në aeroplan të cilat shumë pak i dine

Pasagjerët e aeroplanit shpesh i kushtojnë vëmendje pasagjerëve të tjerë, madhësisë së ulëseve, turbullirave të mundshme.…

Më thuaj cila shenjë e horoskopit je, të të them se cilin lloj st resi ke

Si e përjeton njëri një situatë se përjeton tjetri. Të gjithë jemi të ndryshëm dhe gjejmë…

Burri ndërron gjini, ja si është martesa e tij pas këtij tranzicioni

Një burrë që u shndërrua në grua pasi shpenzoi $29,000 është shprehur se kjo ka forcuar…

Fermeri i vetëm në Shqipëri që kultivoi gabimisht domaten me çmimin marramendës

Shkoi të blejë domate të quajtur “zemër kau”, por tregtari e mashtroi dhe ferma e tij…

Nuk duhet që ta ndani nga tavolina këtë produkt : Pasi nuk e le trurin tuaj të plaket

Fibra është një element kyç i një regjimi të shëndetshëm ushqimor. Ushqimet më të pasura me…