Lajmi po bën namin! Miliona lekëve të lëna nëpër dentistë iu erdhi fundi, mbillini vetë dhëmbët, ja se si

Një ekip studiuesish prestigjioze nga “King ‘s College” në Londër, Angli, kanë gjetur se një molekulë…

Njihuni me metodën aziatike për flokë të dendur dhe plot shkëlqim

Këtë metodë e përdorin femrat aziatike prej shekujsh. Për këtë arsye, ato kanë flokë të dendur…

Për të forcuar sistemin imunitar, profesori rus jep “recetën” 15 sekondëshe

Profesori i njohur nga Moska, Sergei Bubnovskiym, zbulon metodën e tij inovative për të rritur sistemin…

Saimir Tahiri nxjerr videon e rrallë, ja me kë shihet duke kaluar ditët e fundit

Ish ministri Saimir Tahiri nuk ka ngurruar të ndajë me ndjekësit momentet e tij me fëmijët.…

Pini një gotë në ditë nga ky lëng dhe do të mbeteni të befasuar nga rezultati

Mëlçia luan një rol shumë të rëndësishëm në pastrimin e organizmit nga toksinat. Megjithatë, funksioni detoksifikues…

Këto banane duhet ti konsumojnë ata persona që vuajnë nga diabeti

Nutricionisti britanik, Rhiannon Lambert, thotë se bananet, pa marrë parasysh a janë të papjekura apo shumë…

Nëse e pini këtë çaj në mbrëmje, në vend të darkës, nuk do të ndieni uri!

Nëse këtë çaj e pini në mbrëmje, do të flini me ndjenjën e ngopjes, madje edhe…

A e dini domatet janë frut apo perim? Do habiteni fare përgjigja sepse e paskemi ditur…

Gjithmonë e kemi kalasifikuar domaten te perimet. Ajo nuk mungon pothuajse asnjëherë në tryezë. E përdorim…

Hani sa më shumë ftonj tani në vjeshtë, ja për çfarë janë të mirë

Dobitë ushqyese dhe mj.ekësore të ftoit për njeriun ende nuk janë të studiuara mirë por, nga…

Vu.ani nga yndyra në flokë? Ja si të shp.ëtoni njëherë e mirë

Gjithçka që duhet të bëni për ta he.qur qafe një ndër prob.lemet më të shpeshta të…