fbpx

Lajm i fundit! Nga e marta, shqiptarët nuk mund të futen në këtë shtet për shkak të Co vid-19

Qytetarët shqiptarë nuk mund të futen në Hungari. Ka qenë qeveria e Hungarisë ajo që ka…

E çuditshme por e vërtetë, pak e dinë këtë detaj për Edi Rama

Pak e dinë, por në fakt kryeministri i vendit Edi Rama nuk ka një patentë. Ai…

Turqia kthen në xhami muzeun e “Aya Sofias”, Greqia tregon “forcën”. Dendias: Çështja të hënën në Bruksel

Pas vendimit të Turqisë për ta kthyer në xhami muzeun “Aya Sofia”, që dikur ka qënë…

Durrës/ Dasmorët pa maska, nuk mbajtën as distancë fizike, gjobitet rëndë pronari i lokalit

Dasmat lejohen në vendin tonë, por ato duhet të organizohen përmes disa rregullave strikte. Duke qenë…

A e dini çfarë ndodh me ushqimin tuaj kur një insekt fluturon mbi të?

Ka gjëra të ndryshme që mund të bëni kur të shihni një mizë që pushon në…

E fundit! Një grua qé llon me th ìkë infermieren në spitalin e Gjirokastrës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Gjirokastër. Një grua ka shkuar në…

Erdogan: Vendimi për Kishën e Sofisë për ta kthyer xhami, për të drejtat dhe dëshirat e kombit

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha dje se vendimi i vendit të tij…

Tri shtuese! Nd ërron jetë nga kor onavirusi volebollistja shqiptare (Foto)

Volejbolli shqiptar është në zi. Ditën e sotme u bë me dije se një nga figurat…

Çfarë po ndodh mes tyre? Kida dhe Mozzik shfaqen duke u përqafuar në xhirime(Video)

Vetëm pak ditë më parë Kida dhe Mozzik publikuan bashkëpunimin e tyre muzikor. Me titull “PP”,…

Ish-deputeti flet per goditjen e fortë që ka marrë Rama: Ja kush do të jetë kryeministri i Shqipërisë

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu, është i bindur se kryeministri Rama do të humbasë zgjedhjet dhe…