Vetëm 5% e njerëzve mund të dallojnë kafshën e fshehur në foto brenda 4 sekondave

A po përpiqeni të provoni shikimin tuaj me një iluzion optik?

Testimi i vetes me një enigmë mund të sigurojë një pasqyrë se si funksionon truri.

Edhe pse disa mund t’ju bëjnë të kruani kokën, ato mund të jenë mjaft argëtuese. Pra, pse të mos e sfidoni mendjen tuaj me këtë iluzion që shihni? Në imazh, shihen një seri vijash vertikale me një sfond vjollcë dhe të zi. Por detyra juaj është të dalloni kafshën e fshehur që fshihet pas linjave.

Sipas krijuesve, nëse arrini ta përfundoni brenda katër sekondave, mund të nënkuptojë gjëra të shkëlqyera për shikimin dhe fuqinë e trurit tuaj.

Me sa duket vetëm 5 përqind e lojtarëve janë në gjendje të zbulojnë krijesën brenda afatit të shpejtë kohor. Por truku është të shikoni me kujdes dhe duhet të jeni në gjendje të dalloni kafshën, transmeton Klankosova.tv.

Related Posts

“Kam parë Erjola Doçin duke bërë s**s”- Roza Lati befason me deklaratën për moderatoren

Moderatorja, Roza Lati ka habitur me deklaratën e saj teksa u ka rrëfyer banorëve të Big Brother Vip, se ka parë prezantuesin Erjola Doçi duke bërë seks….

Si t’i dallojmë sëmundjet e lëkurës?

Sëmundjet e lëkurës janë nga më të ndryshmet, dhe shenja e parë paralajmëruese është shfaqja e shenjave të kafta. Shkaku i paraqitjes së shenjave të kafta mund…

Sëmundjet e lëkurës, mjekët ngrenë alarmin për !

Afrimi i stinës së verës dhe temperaturave të larta, rrit dhe rrezikun e paraqitjes së sëmundjeve të ndryshme të lëkurës të cilat lidhen me qëndrimin e tepërt…

Skandal në shkollën shqipe, mësuesi godet e ofendon rëndë …

Një video tejet shqetësuese është publikuar nga mediat në Shqipëri, ku shihet një mësues i cili i keqtrajton disa nga nxënësit e tij në një klasë mësimore….

U dogj brenda në makinë/ Greku me biznes në Shqipëri

Christos Gialias, biznesmeni 59-vjeçar grek i ekzekutuar mbrëmjen e djeshme në Mandra të Athinës, rezulton pronar biznesi edhe në Shqipëri. Konkretisht në vitin 2007 ai ka themeluar…

Shishe të thyera dhe njolla gjaku brenda e jashtë banesës, çfarë u gjet në dhomën e 81-vjeçarit! Ende mister se si u dhunua i moshuari

Shishe të thyera brenda dhomës dhe njolla gjaku janë gjetur nga uniformat blu brenda e jashtë banesës së 81-vjeçarit, i cili është dhunuar ditën e sotme në…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *